جمعه, 8 مرداد 1400
نصر نیروی یزد - مشروح خبر :: رقابت جدید ایران-آلمان در بازار برق

 

 

رقابت جدید ایران-آلمان در بازار برق
رقابت جدید ایران-آلمان در بازار برق

 


تاریخ ثبت: 1393/02/16

 

قائم مقام وزیر نیرو با تشریح جزئیات رقابت جدید ایران و آلمان برای ساخت نیروگاه‌ها در کشورهای مختلف جهان و در اختیار گرفتن بخشی از بازار برقی در این کشورها، از صادرات 5.4 میلیارد دلار خدمات فنی و مهندسی در صنایع آب و برق خبر داد.  

اسماعیل محصولی در گفتگو با مهر درباره مهمترین برنامه‌های در دست اجرای به منظور افزایش صادرات خدمات فنی و مهندسی در صنایع آب، برق و انرژی، گفت: در حال حاضر بر اساس گزارش سازمان توسعه تجارت صنایع آب و برق رتبه اول صادرات خدمات فنی و مهندسی کشور را در اختیار دارند.

قائم مقام وزیر نیرو در امور بین‌الملل با اعلام اینکه در حال حاضر بیش از سه میلیارد و 700 میلیون دلار طرح‌‌‌های جدید آب و برق توسط شرکت‌های ایرانی در کشورهای مختلف جهان در حال اجرا است، تصریح کرد: همچنین تاکنون بالغ بر یک میلیارد و 700 میلیون دلار پروژه جدید آب و برق در خارج کشور توسط شرکت‌های ایرانی به پایان رسیده است.

این مقام مسئول با یادآوری اینکه هم اکنون ایران به 40 کشور جهان در آسیا، منطقه خاورمیانه، آمریکای جنوبی و آفریقا خدمات فنی و مهندسی صنایع آب و برق صادر می‌کند، اظهار داشت: صنایع آب و برق ایران در شرایط فعلی به ویژه در حوزه ساخت نیروگاه های حرارتی و برقآبی خودکفا هستند.

محصولی با اشاره به خودکفایی شرکت‌های سازنده، پیمانکار و مهندسی مشاور ایرانی در طراجی، ساخت، نصب و راه اندازی شبکه‌های تولید، انتقال و توزیع آب و برق در کشور تبیین کرد: علاوه بر این رقابت شرکت‌های ایرانی با شرکت‌های معتبر بین‌المللی در ساخت کالا و تجهیزات به ویژه برقی شدت گرفته است.

قائم مقام وزیر نیرو با یادآوری رقابت جدید ایران و آلمان به منظور ساخت تجهیزات صنعت برق و نیروگاهی در کشورهای مختلف، تاکید کرد: هم اکنون شرکت‌های ایرانی با زیمنس آلمان برای تصاحب بازارهای برق به ویژه در کشورهای همسایه رقابتی جدی دارند.

حمید چیت چیان وزیر نیرو درباره صادرات خدمات فنی و مهندسی صنعت آب و برق، گفته است: در حال حاضر 46 شرکت ایرانی در 40 کشور جهان مشغول احداث نیروگاه‌های حرارتی و آبی، اجرای خطوط انتقال، پست، تعمیر و نگهداری و بازسازی نیروگاه‌ها، احداث شبکه فاضلاب و تصفیه‌خانه‌ها و صدور تجهیزات مربوط به صنعت آب و برق هستند.

 

 


منبع خبر: صبا           تعداد مطالعه: 2608


 

دیدگاه کاربران