جمعه, 8 مرداد 1400
نصر نیروی یزد - مشروح خبر :: اختصاص 3 نیروگاه برای تامین برق مردم عراق/ ایران مسئول بازسازی برق عراق شد

 

 

اختصاص 3 نیروگاه برای تامین برق مردم عراق/ ایران مسئول بازسازی برق عراق شد
اختصاص 3 نیروگاه برای تامین برق مردم عراق/ ایران مسئول بازسازی برق عراق شد

 


تاریخ ثبت: 1393/06/31

 

معاون وزیر نیرو از اختصاص سه نیروگاه دالاهو، بهبهان و ماهشهر برای تامین برق مردم عراق خبر داد و اعلام کرد: حجم صادرات برق ایران در نیمه دوم امسال به عراق افزایش می یابد.  

به گزارش صبا، به نقل از مهر، هوشنگ فلاحتیان در تشریح مهمترین محورهای مذاکرات برقی ایران و عراق در تهران، گفت: در این مذاکرات دو جانبه ایران برای بازسازی شبکه برق عراق اعلام آمادگی کرد.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با اعلام اینکه با آغاز کار وزیر جدید برق عراق، شاهد بهبود وضعیت تامین برق مردم این کشور و همچنین رفاه مردم هستیم، تصریح کرد: ایران برای تامین برق عراق در حد امکان به وظایف خود عمل می‌کنیم و در 6 ‌ماهه دوم سال که میزان مصرف داخلی ایران کاهش می‌یابد، صادرات را افزایش می‌دهیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران برای بهبود وضعیت تامین برق عراق دارای برنامه توسعه نیروگاه‌ها است، اظهار داشت: سال آینده نیروگاه‌های بهبهان و ماهشهر در استان خوزستان و نیروگاه دالاهو در کرمانشاه وارد مدار می‌شود که این طرح‌ها موجب می‌شود تامین برق عراق بهتر انجام گیرد و ما نیز مخالفتی با احداث خط جدید نداریم.

وی در پاسخ به درخواست معاون وزیر برق عراق برای کاهش تلفات شبکه برق عراق و بهینه‌سازی مصرف انرژی در این کشور، بیان کرد: پیشنهاد می کنم که شبکه‌های توزیع و فوق توزیع به‌صورت علمی برای هر شهر طراحی شده و بازسازی شبکه‌ها براساس آن صورت گیرد.

فلاحتیان با تاکید بر اینکه اگر در توزیع تکیه بر شبکه 20 کیلو ولت باشد، تلفات به‌ شدت کاهش می‌یابد، یادآور شد: کاهش طول شبکه فشار ضعیف و توسعه کابل زمینی موجب کاهش تلفات می‌شود.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با تاکید بر اینکه ایران آمادگی دارد به‌ صورت کلید در دست شبکه توزیع عراق را بازسازی کنیم، گفت: می‌توان در قالب قراردادهایی چند شهر به‌صورت پایلوت بازسازی شده و کنتورها از راه دور قرائت شوند و درصورت علاقه‌مندی چنین قراردادهایی توسعه یابند.

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: اهمیت سامان‌دهی شبکه توزیع، فوق توزیع و انتقال از توسعه نیروگاه کمتر نیست و باید به آن توجه کرد.

 

 


منبع خبر:           تعداد مطالعه: 2225


 

دیدگاه کاربران